مخزن آب دست دوم + نکات و قیمت| تانکر بانک

مخزن آب دست دوم

خرید مخزن آب دست دوم

با توجه به اقلیم کشور عزیزمان ایران و نیاز روزافزون به آب برای آشامیدن و مصارفی از جمله استحمام، شستشو و… تقاضا برای خرید مخزن آب روز به روز افزایش میابد. برخی از مشتریان گرامی به جای خرید مخزن آب نو اقدام به خرید مخزن آب دست دوم می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه انتخاب مخزن پلی اتیلن دست دوم و تعیین قیمت مخزن آب دست دوم آشنا کنیم. در انتهای این مقاله نحوه تشخیص بهترین منبع آب دست دوم را خواهید آموخت، پس تا انتها با ما همراه باشید.

مخزن مناسب آب

مخازن آب از گذشته تا به حال به اشکال و اندازه های مختلف از سنگی گرفته تا فلزی و پلی اتیلن برای یک هدف ساخته شده اند، ذخیره آب برای طولانی مدت بدون آن که مشکلی در کیفیت آن ها به وجود بیاید. با تغییر سبک زندگی مردم ایران و تبدیل خانه های قدیمی به ساختمان های آسمان خراش نیاز به یک مخزن آب به شدت حس می‌شد. این روزها تقریبا دو نوع مخزن آب بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند مخزن آب فلزی و مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی، در این مقاله به مخزن آب پلاستیکی خواهیم پرداخت که سهم بزرگی از بازار را از آن خود کرده است.

مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلاستیکی از پلی اتیلن به اختصار به آن PE گفته می‌شود و نوعی پلیمر است که پیشتر در صنایع بسته بندی مورد استفاده قرارمی‌گرفت ساخته شده است. مخزن آب پلی اتیلن دست دوم یا نو وظیفه ذخیره آب را در ساختمان بر عهده دارد. پلی اتیلن مورد استفاده در منبع آب از نوع PE 3840 Food Grade است که کاملا بهداشتی است و مانع از تغییر طعم و رنگ آب آشامیدنی می‌شود.

ویژگی مخزن آب پلاستیکی

مخزن آب پلاستیکی از جمله پر مصرف ترین مخازن آب موجود در بازار است که طرفداران آن رو به افزایش هستند در ادامه دلیل این حجم از استقبال از منبع آب پلاستیکی را شرح می‌دهیم.

 1. قیمت قابل رقابت مخزن آب پلاستیکی نسبت به مخازن فلزی
 2. وزن مناسب مخازن آب پلاستیکی
 3. کاملا بهداشتی بوده و از آب در برابر آلودگی‌ها محافظت می‌کند.
 4. طول عمر مناسب منبع آب پلاستیکی نسبت به سایر مخازن آب
 5. هزینه کم تعمیر و نگهداری مخزن آب پلاستیکی
 6. ضد جلبک بوده و و از رشد آن جلوگیری می‌کند.

مخزن آب دست دوم

حال که با مخزن آب پلاستیکی یا پلی اتیلن آشنا شدید نوبت به مخزن آب دست دوم پلی اتیلن می‌رسد. بسیاری از افراد به دلیل مشکل در بودجه به جای خرید مخزن آب نو اقدام به خرید مخزن آب دست دوم می‌کنند. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که شما را در خرید مخزن آب دست دوم راهنمایی کرده و عوامل موثر در قیمت مخزن آب دست دوم را تعیین می‌کند.

 1. مخزن آب دست دوم پلی اتیلن نباید دچار فرورفتگی باشد. (نشانه ضربه به مخزن آب دست دوم است)
 2. منبع آب دست دوم نباید دارای جوش پلاستیکی باشد.
 3. تاریخ تولید مخزن آب دست دوم نباید فراتر از ۱۰ سال باشد.
 4. داخل مخزن دست دوم پلی اتیلن چک شود.
 5. مطمئن شوید که در گذشته برای ذخیره چه نوع مایعی از مخزن دست دوم پلی اتیلن استفاده شده است.
 6. اگر داخل مخزن آب دست دوم بویی شبیه به مواد شیمیایی داشت از خرید مخزن آب دست دوم اجتناب کنید.
 7. شکل ظاهری منبع آب دست دوم را بررسی کنید که فاقد ترک های ریز باشد.

مخزن آب دست دوم یا مخزن آب نو

در ادامه به مقایسه مخزن آب دست دوم و مخزن آب نو می‌پردازیمتا شما را در انتخاب بهترین مخزن آب پلی اتیلن راهنمایی کنیم.

 • عمر مخزن آب پلی اتیلن با توجه به نوع و نحوه استفاده متغیر است اما به صورت کلی با در نظر گرفتن شرایط استاندارد منبع آب پلاستیکی بیش از ۲۰ سال عمر می‌کند. اما عمر مفید مخزن آب دست دوم به دلیل مشخص نبودن نوع مصرف و نحوه نگهداری قابل محاسبه نیست.
 • مخزن آب نو تضمین سلامت داشته و گارانتی معتبر دارد در مقابل مخزن آب دست دوم هیچ تضمینی نداشته و فاقد گارانتی است.
 • مخزن آب نو فاقد هر نوع ترکی است و هیچ جوشکاری بر روی آن انجام نشده است اما مخزن دست دوم پلی اتیلن ممکن است دچار ترک های سطحی بوده یا جوشکاری شده باشد.
 • امکان استفاده از مخزن آب دست دوم برای مواد شیمیایی دور از انتظار نیست ولی مخزن آب نو هیچ استفاده ای در گذشته از آن نشده است.
 • در صورتی که منبع آب دست دوم به صورت غیر اصولی نگهداری شده باشد پلی اتیلن خاصیت خود را ازدست می‌دهد و شکننده می‌شود اما مخزن آب نو کاملا مقاوم است.

جمع بندی

در این مقاله تفاوت میان مخزن آب نو و مخزن آب دست دوم را آموختیم. اگر شما برای خرید مخزن آب پلی اتیلن می‌خواهید اقدام کنید، شرایط ذکر شده در بالا را مورد توجه قرار دهید. قیمت مخزن آب دست دوم پلی اتیلن هم به عوامل ذکر شده بستگی دارد. هر چند فروشگاه تانکر بانک توصیه می‌کند با توجه به اهمیت آب در سلامت انسان از مخزن آب نو برای ساختمان استفاده کنید و سلامت خود و عزیزانتان را برای تفاوت قیمت میان مخازن نو و دست دوم به مخاطره نیندازید. 

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”خرید مخزن آب دست دوم بهتر است یا مخزن آب نو؟” answer-0=”خرید مخزن آب نو را به شما پیشنهاد می‌کنیم زیرا آب مستقیم با سلامت شما در ارتباط است.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”کدام مخزن آب مقرون به صرفه تر است؟” answer-1=”قیمت مخزن آب نو در مقایسه با قیمت مخزن آب دست دوم بیشتر است اما با توجه به مشکلات احتمالی مخزن آب دست دوم، مخزن آب نو مقرون به صرفه تر است.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

Rate this post
tankerbank
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *