مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن همانگونه که از نامشان پیداست به مخازنی اطلاق می‌شوند که از پلی اتیلن با درجه کیفی مختلفی برای مصارف گوناگون ساخته شده اند. مخزن آب پلی اتیلن یکی از انواع مخازن پلاستیکی است که برای ذخیره سازی آب ساخته شده اند، در این مقاله قصد داریم مخزن آب پلی اتیلن و هر آنچه که درباره این مخزن پلاستیکی مورد نیاز است را برای شما بازگو کنیم. پس درادامه با تانکر بانک همراه باشید.

مخزن آب پلی اتیلن چیست؟

مخزن آب پلی اتیلن یا منبع آب پلی اتیلن از پلی اتیلن Food Grade 3840 ساخته شده و کاملا بهداشتی است. هدف از به کارگیری این نوع پلی اتیلن این است که مانع از هر نوع تغییر در رنگ و طعم آب آشامیدنی شده و علاوه بر این مقرون به صرفه بوده و هزینه نگهداری و تعمیر پایینی نسبت به سایر مخازن نگهداری آب دارد. این ویژگی ها موجب همه گیری استفاده از منبع آب پلاستیکی شده به گونه ای که کمتر ساختمانی را می‌توان یافت که از مخزن پلی اتیلن برای ذخیره سازی آب آشامیدنی استفاده نکرده باشد.

ویژگی مخزن آب پلی اتیلن

مخازن آب پلی اتیلن ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر مخازن پلاستیکی متمایز می‌کند با ما همراه باشید تا به این ویژگی ها بپردازیم.

 1. منبع آب پلی اتیلن می‌بایست از پلی اتیلن 3840 دارای گرید غذایی تولید شده باشد.
 2. تانکر آب پلی اتیلن حتما باید سه، چهار یا پنج لایه باشد.
 3. مخزن آب پلاستیکی حتما باید دارای نشان استاندارد و سیب سلامت باشد.
 4. مواد پلی اتیلن مورد استفاده در منبع آب پلی اتیلن باید نو و درجه یک باشد.
 5. منبع آب پلی اتیلن ضد جلبک هستند.

انواع مخزن آب پلی اتیلن

با افزایش تقاضا و تنوع نیازها در صنعت مخازن آب پلی اتیلن، اشکال و ابعاد بسیاری را در بازار مخازن آب پلاستیکی می‌توان یافت در ادامه قصد داریم انواع منبع آب پلی اتیلن را ذکر کنیم.

 • مخزن آب عمودی پلی اتیلن: در معرفی این نوع مخزن پلاستیکی باید گفت مخزن ایستاده ای که از جنس پلی اتیلن می‌باشد و از استحکام لازم برای نگهداری آب سالم برخوردار است. منبع آب عمودی پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن مقرون به صرفه تر بوده و مناسب برای جانمایی انواع محیط ها است.
 • مخزن آب افقی پلی اتیلن: این مخزن آب پلاستیکی به صورت خوابیده و دارای تعدادی پایه برای استقرار بر روی زمین است. منبع آب پلی اتیلن نسبت به منبع آب عمودی پلاستیکی از قیمت بالاتری برخوردار است آن هم به دلیل به کار گیری پلی اتیلن بیشتر برای پایه ها است. این نوع مخزن پلی اتیلن از پرکاربرد ترین مخازن پلاستیکی در بین جامعه است.
 • مخزن آب کتابی پلی اتیلن: مخزن کتابی پلی اتیلن به شکل کتاب است و بهترین گزینه برای محیط های کم عرض می‌باشد. تقاضا برای منبع آب کتابی پلاستیکی با توجه به ساختار ساختمان های ایران روز به روز رو به افزایش است.
 • مخزن آب زیر پله پلی اتیلن: مخزن پلی اتیلن زیر پله همان طور که از نامش پیداست بهترین انتخاب برای فضای بلا استفاده زیر پله ها در ساختمان هاست.
نکات نصب مخزن آب پلی اتیلن
انواع مخزن آب پلی اتیلن

نکات کلیدی نصب مخزن آب پلی اتیلن

قبل از نصب مخزن آب پلی اتیلن برای افزایش طول عمر مخازن آب پلاستیکی و جلوگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی به نکات زیر توجه کنید.

 • محل قرارگیری منبع آب حتما باید صاف و سیقلی بوده و کاملا تراز باشد.
 • از قرار دادن تانکر آب بر روی پایه های کوچک تر از مخزن پلاستیکی اکیدا خودداری کنید.
 • از نصب منبع پلاستیکی در مجاورت اشیا گرمازا و الکتریسیته جدا خودداری کنید.
 • منبع آب پلاستیکی حتما باید دارای ونت هوا و سرریز باشد.
 • از نصب مخزن آب پلی اتیلن بدون حفاظ بر روی برجک ها در ارتفاع جدا خودداری کنید.
 • از مخزن پلی اتیلن تک لایه برای ذخیره سازی آب آشامیدنی استفاده نکنید.

پیوست: مخازن پلی اتیلن ذکر شده در بالا بخشی از طیف وسیع محصولات پلی اتیلنی برای ذخیره سازی آب است. این مخازن  انواع دیگری هم دارد که تیتر وار به آن اشاره میکنیم. مخزن آب مکعبی پلی اتیلن (مناسب انواع محیط ها)، مخزن آب آسان رو پلی اتیلن (از ترکیب دو یا چند مخزن عمودی پلی اتیلن به وجود آمده)، مخزن آب انبساط عمودی فوم دار پلی اتیلن (مناسب برای نگهداری آب گرم است)، مخزن آب قیفی پلی اتیلن (با پایه قابل استفاده است)، مخزن آب منشوری پلی اتیلن و بسیاری دیگر که هر روز برتنوع این مخازن آب پلی اتیلن افزوده می‌شود.

بهترین مخزن آب پلی اتیلن

در بازار انواع مختلفی از مخازن پلی اتیلنی وجود دارد اما تشخیص اینکه کدام برند از دیگری برتری دارد بر عهده شماست. اما سه برند برتر ایران را به ترتیب کیفیت به شما معرفی می‌کنیم، مخزن آب طبرستان، مخزن آب تهران پلیمر، مخزن آب پلاستونیک

چکیده مطالب

قصد از نگارش این مقاله آشنایی شما با مخزن آب پلی اتیلن، ویژگی ها و انواع مخازن پلاستیکی موجود در تهران و ایران بود. در این مقاله آموختیم که مخازن آب پلی اتیلن می‌بایست سه لایه، چهار لایه و … باشند و مخازن پلی اتیلن تک لایه مناسب ذخیره آب آشامیدنی نیست، درایران طیف وسیعی از مخازن پلی اتیلن با لیتراژ و ابعاد مختلفی مناسب با نیاز مشتریان تولید می‌شود.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد برای خرید مخزن آب پلی اتیلن و اطلاع از قیمت مخزن پلی اتیلن کافیست با شماره های مندرج در سایت ارتباط برقرار کنید. 

4/5 - (1 امتیاز)
tankerbank
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *